Osman Erverdi Minikler Şenliği

 

OSMANERVERDİ

       T.U.B.A. Osman ERVERDİ Minikler Basketbol Şenliği

         

 

Kulübümüz Osman Erverdi minikler Şenliği ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek minikler seviyesinde bir organizasyonu  geleneksel hale getirmiştir. Aynı zamanda merhum basketbol antrenörleri adına yapılan ve yaşatılan ilk organizasyondur. Bu organizasyona yalnızca İstanbul takımları katılmamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda İzmir’den ( Tuborg , Karşıyaka, Yarının Yıldızları Spor Kulübü ), Ankara’dan ( Telekom, ODTÜ, TED Koleji, Ümitköy Spor Kulübü ), Eskişehir’den (Atayurt Koleji ,Çağdaş Koleji ) Bandırma’dan Banvitspor, Bursa’dan ( Tofaş, Yeşimspor, Oyak Renault ) gibi basketbola yatırım yapan kulüplerin minik takımları da iştirak etmişlerdir.

Şenliğimize daha önceki yıllarda sektörün önde gelen firmaları Ülker, SEK Süt, Coca-Cola, Keskinoğlu, Banvit, Hamidiye, Pınar, Pepsi uzun yıllar hem sponsor hem de ürün sponsoru olmuşlardır. Bu yıl ise FERYAPI ,ve Alba Sigorta  Minik basketbolcularımızın yanında olacaklardır.

Şenliğimiz okulların sömestre tatilinin ilk haftasında 12 – 18 takımın katılımıyla yapılacaktır.

Her takımın 15 sporcudan oluşacağı göz önüne alınırsa  yaklaşık 11 ila 12 yaş gurubu 250 çocuğun katılımı olacaktır. Bu çocukların velilerinin bir hafta boyunca turnuvaya iştirak etmeleri ile maçları yaklaşık günde 800 kişi civarında bir topluluk takip edecektir. Bu topluluğun yanı sıra yaklaşık 1500 Pamukspor merkezi * üyesi de her gün tesisimize çeşitli amaçlar için gelmekte ve şenliği kısmen de olsa izlemektedirler.

Şenlik sırasında gala gecesi düzenlenecek, turnuvaya katılan sporcular arasından antrenörler tarafından belirlenecek MİNİ ALL STAR maçı ve şut yarışmaları yapılacaktır. Gala gecesi törenine bir çok ünlü basketbolcu ve basketbol adamı katılması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Basketbol medyasının da geçmiş yıllarda olduğu gibi turnuvamıza büyük ilgi göstermesi beklenmektedir. Şenlik sırasınca güncel haberler ve maç sonuçları her gün yazılı ve görsel basın ile sosyal medya’dan duyurulacaktır.

Tüm maçlar resmi hakemlerle oynanacak, takımların oyuncularına şenlikle ile ilgili çeşitli hediyeler verilecektir. Kulübümüzün Maltepe/İstanbul’daki tesislerinde yapılacak minikler şenliği ile basketbola gençlerimizi kazandırma faaliyetlerimiz ve desteklerimiz devam edecektir. Bu değerli basketbol adamının adına düzenleyeceğimiz turnuvamızda bizlerle birlikte olacağınızı ümit eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

Saygılarımızla,

TANSEL URCAN BASKETBOL AKADEMİ

* Pamukspor Merkezi 14.000 m2 alan üzerine kurulmuş, İstanbul’un sayılı sosyal kulüplerinden olup, yaklaşık 3.000 kişilik seçkin üye portföyü olan, yaz ve kış dönemlerinde çocuklara yönelik spor okulları açan ve yaptığı etkinliklerle her yaştan insana spor sayesinde iletişim kurma olanağı sağlayan bir komplekstir.

Pamukspor Merkezindeki basketbol sahasında, Basketbol Milli Takımlar altyapı antrenmanları, 1. Lig ve 2. Lig maçları yapılmaktadır.

 


Turnuva Katılım Kuralları

 

–  2003 ve daha küçük doğumlu sporcular şenliğe iştirak edebilirler.

–  Turnuva süresince meydana gelebilecek sakatlıklara ilk müdahale şenliğimizde hazır bulunan sağlık ekibi tarafından yapılacaktır. Daha sonraki tedavi sürecinden organizasyonunuz sorumlu değildir.

–  Oyuncular şenlik boyunca nüfus kağıtlarını yanlarında bulunduracaklardır. İtiraz halinde sporcu nüfus kağıdını tertip komitesine ibraz edecektir.

–  Maç saatinden 10 dakika önce maç kadrosunun tertip komitesine verilmesi gerekmektedir.

–  Turnuvada takımlar en az 10 en fazla 15 kişilik takım listelerini her maçtan önce ibraz etmek zorundadır.

–  Takımlar her maça farklı kadro ile çıkabilirler.

–  Maçtan çekilen veya 2 defa hükmen yenik sayılan takımlar turnuvadan ihraç edilecektir.

–  Masa hakemleri, oyuncuların hepsinin oynatılıp oynatılmadığını kontrol edecektir. Bu konuda her hangi bir hata yapılmış dahi olsa maç tamamlanacaktır. Fakat maçın sonunda hata yapan takım hükmen mağlup edilecektir.

–  Takımlar sahaya en az on ( 10 ), en fazla onbeş ( 15 ) oyuncuyla çıkmak zorundadırlar Sahaya dokuz ( 9 ) veya altı sayıda oyuncuyla çıkan takım HÜKMEN mağlup ilan edilir.

–  Müsabakalar 10’ar dakikalık 4 periyotta oynanır. Uzatma periyotları 5’er  dakikadır. Müsabakalarda sadece molalarda ve uzun süreli sakatlık halinde  ( hakemin yetkisi dahilinde ) zaman duracaktır. Bunun dışında son periyottun son iki ( 2 ) dakikasında ve uzatma periyotlarının son  iki ( 2 ) dakikasında zaman durdurularak karşılaşma oynatılacaktır.

–  Oyuncu faul limiti  Beş ( 5 ), her periyot için takım faul limiti dört ( 4 ) ‘tür.

–  Maçlar (NO:6) TOP ile oynanır.

–  Takımların her türlü bölge ZONE ( BÖLGE ) SAVUNMA ve PRESİ yapması yasaktır. Takımlar sadece adam adama oynayacaklardır. Alan savunması yapan takım önce ikaz edilecek, bu savunmayı yapmaya devam ederse maç oynatılacaktır ve maç sonunda tertip komitesi alan savunması ya da pres yapan takımı hükmen mağlup ilan edecektir

–  Turnuvada yapılacak tüm itirazlara organizasyonun sorumlusu olan teknik komite tarafından karar verilecektir.

–  Turnuvaya katılan tüm takımlar bu kuralları kabul etmiş sayılmaktadır.

– Oyun kuralları Türkiye Basketbol Federasyonunun düzenlediği minikler şenliğindeki kurallar göre hazırlanmıştır.(www.tbf.org.tr)

 

 

Başvuru formu için tıklayınız.